NRD Начало
Събота, 23 Ноември 2024
Начало Цветни аспекти Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
5443
Цветни аспекти

Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София

Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите от Регионалния исторически музей - София. Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври. Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември. Тя дава още информация за включените в изложбата истории на обитателите на сградите и самите здания

| 12 Септември 2024, 16:25 ч.
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
Снимка © РИМ-София

Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите от Регионалния исторически музей - София.

В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и концертна програма за гостите на събитието, съобщават от общинската администрация.

Тази година отборите, които ще представят цветни картини в небето над площад "20 -ти април" в средногорския град, са от Германия, Франция и Португалия.

Организатор е Община Панагюрище в партньорство с местни компании.

Програмата започва на 20 септември с концерти на Надежда Ковачева и Стойко Шопов, група "Молец" и група Deep Zone Project. "Състезателната програма започва с шоуто на отбора от Франция.

В събота, 21 септември, в музикалната програма ще участват Нонка Маслева, Веси Бонева и Светлин Къслев и Тони Димитрова, а след тях своя пиромюзикъл ще представи отборът на Германия.

В последн

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания

Картина на британския художник Лорънс Стивън Лоури, изобразяваща улица в Мерипорт, графство Къмбрия, Великобритания, ще бъде предложена за продажба на аукцион през следващия месец, съобщи Би Би Си.

Очаква се творбата да достигне цена между 700 000 и 1 млн. британски лири.

Улицата в Мерипорт, рисувана от Лоури, все още изглежда по същия начин, каза представител на аукционната къща. 

Картината представлява масло върху платно и е рисувана през 1955 г. Сградата на улица "Сенхаус", която е изобразена от Лоури, става художествена галерия през 70-те години на миналия век. 

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и италианските пианисти Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват на 13 ноември 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”.

Днес  програмата и участниците бяха представени от основателя и артистичен директор на международния музикален фестивал Людмил Ангелов.

Клавирен рецитал на Алберт Мамриев ще има на откриването на 19 октомври.

На 23 октомври е дебютният концерт на младия български пианист Теодор Пазов, който учи в академията в Хамбург.

На 29 октомври Симеон Гошев представя по-малко познат репертоар, по думите на Людмил Ангелов.

На 31 октомври е участието на номинирания за „Грами“ и роден в Куба пиа

Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври.

Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември.

Тя дава още информация за включените в изложбата истории на обитателите на сградите и самите здания.

Сборният пункт за начало на обиколката е пред централния вход на Музея на София, уточняват организаторите.

От екипа отбелязват, че на 17 септември екипът на изложбата отново ще гостува на Централните хали.

Оръжейничката на филма на Алек Болдуин "Ръжда" Хана Гутиерес-Рийд пледира "виновна" за носене на пистолет в заведение за продажба на алкохол при наличие на забрана за подобни действия, съобщи АП.

При сключено споразумение със съда  Гутиерес-Рийд може да получи присъда от 18-месечна пробация. В момента оръжейничката излежава 18-месечна присъда в щатски затвор в Ню Мексико за непредумишлено убийство. При стрелба по време на снимките загина операторката Халина Хъчинс. 

Няколко седмици преди началото на снимките на "Ръжда" Гутиерес-Рийд е влязла в бар в Санта Фе с огнестрелно оръжие. Според прокурора Кари Мориси тя се е снимала в тоалетната на заведението с пистолета в ръка. 

Адвокатът на оръжейничката каза, че при споразумение за признаване на вина тя може да бъде освободена предсрочно от затвора и да изтърпи пробация в Аризона без повдигане на допъ

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Американският певец и автор на песни Шабузи запази челната си позиция в класацията Хот 100 на "Билборд" със сингъла A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието.

Запазвайки първенството си, изпълнителят отбелязва 13-а непоследователна седмица на върха в чарта.

A Bar Song (Tipsy) е най-дълго задържалото се парче начело в чарта през 2024 г.

При новата подредба Били Айлиш се е изкачила от шестото до второто място с Birds of a Feather, отбелязвайки най-високо си класиране от 2020 г. 

Третата позиция заемат Уикенд и Плейбой Карти със сингъла Timeless. С парчето Уикенд попада в Топ 10 на Хот 100 за 19-и път, а Плейбой Карти - за пети. 

Рапърът Пост Малоун, който миналата седмица беше на втора позиция, е отстъпил на четвъртото място със сингъла I Had Some Help, записан в съ

Силвия Кацарова бе отличена за цялостно творчество от Sanremo Music Awards. Сред лауреатите на наградата са Тото Кутуньо, Пол Янг, Gipsy Kings, Ал Бано, Сара Брайтман, Matia Bazar, Боб Синклер. Това бе една от изненадите в концерта „70 нюанса любов“, състоял на 4 ноември вечерта в изпълнената до краен предел зала 1 на НДК, . 

„Това са награди, които всяка година се провеждат на различни места по света и се излъчват в национален ефир“, разказа водещият Атанас Стоянов. „Това е огромна изненада. Нямам думи да изразя своята благодарност“, каза Силвия Кацарова. Статуетката й бе връчена от Паула Павлова–Ерилиен и от италианския певец с над 35-годишна актьорска и музикална кариера Франческо Гучини. 

Българската звезда б

„Там ще бъде представена следващата инициатива на музея, свързана с изложбата „Истории зад фасадите“. Ще бъдат презентирани серия от видеа за социалните мрежи, на които част от наследниците разказват спомените си“, допълват от екипа на РИМ-София.

Както информирахме, изложбата „Истории зад фасадата“ показва истории на емблематични къщи в София. Тя се открива днес в Централните хали.

Сред личностите и сградите, за които експозицията разказва, са печатницата на Самуел Патак (1858-1930), собственик на фабрика за хартия, на инженер Георги Савов, баща на художничката Екатерина Савова (1901-1980).

Включени са също къщата на Павел Бончев, където Евгения Марс (1977-1945) се е срещала с Иван Вазов (1850-1921), и историята на фамилиите Хаджикоцеви и Хаджиласкови, съградили хотел, в който Кемал Ататюрк (1881-1938) е живял.

/ВСР

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Художникът, графичен дизайнер и университетски преподавател Красимира Друмева ще представи свои творби от последните 4 години в ретроспективна изложба. Експозицията ще бъде официа ...
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Сатиричната комедия „Астория“ от Юра Зойфер, ще гостува в Общински драматичен театър Кюстендил, съобщават трупата. Пиесата се поставя за първи път в България и разглежд ...
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
В нашия коледен концерт на 19 декември ще звучи българският авангард на 20-и век, само от композитори, които честваме тази година. Това каза маестро Йордан Камджалов по повод осмот ...
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Драматично-куклен театър в Силистра ще представи в неделя най-новото заглавие от своя репертоар – детската пиеса „Слънцето и снежните човечета“, съобщиха от култу ...
Белослава представя нов сингъл
Белослава представя нов сингъл на концерт, който ще се състои на 21 декември във Военния клуб. Премиерната песен „Харесвам те” ще звучи в компанията на джазмените JP3 и ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черупки" бяха представени тази вечер в Българския културно-информационен център в Скопие. „Вярвам ...
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Рядка картина на Караваджо, изтерзания гений на светлосянката (киароскуро), ще бъде изложена за първи път в музей в Рим, който я е получил като изключителен заем от частна колекция ...
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
„Несломен“ е първият трак от новия албум на Димитър & Христо. В него се смесва вече утвърдения стил на дуета с малко по-неочаквано амплоа, информират от SingSong So ...
Шопен и Лист звучат в рецитал на Людмил Ангелов от „Европейски музикален фестивал“
Клавирен рецитал на Людмил Ангелов е следващото събитие от 24-тия „Европейски музикален фестивал“ в София. На 30 ноември пианистът излиза на сцената на зала „Бълг ...
Съпруги бъркат мъжете си, слуги не познават господарите си
На 29 ноември е премиерата на „Комедия от грешки“. Представлението на театър „София“ ще се играе на сцената на „Театро отсам канала“, информират ...
Тикер в 14:00 ч.
Фотографска изложба "Босилеград преди и сега" и документалният филм "Твърди черу ...
Начало Цветни аспекти
5443
Цветни аспекти

Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София

Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври.Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември.

| 12 Септември 2024, 16:25 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
Туристическа обиколка съпътства изложбата „Истории зад фасадите“ в София
Снимка © РИМ-София

Туристическа обиколка „Сградите разказват“ и среща с екипа на изложбата съпътстват гостуващата експозиция „Истории зад фасадите“, съобщават организаторите от Регионалния исторически музей - София.

Изложбата представлява своеобразен разказ от лични истории за хората, построили и живели в едни от най-емблематичните къщи в София, и може да бъде разгледана до 6 октомври.

В продължение на три дни – 20, 21 и 22 септември, в Панагюрище ще се проведе поредното издание на Международния фестивал по фойерверки. Във всяка една от вечерите ще има и концертна програма за гостите на събитието, съобщават от общинската администрация.

Тази година отборите, които ще представят цветни картини в небето над площад "20 -ти април" в средногорския град, са от Германия, Франция и Португалия.

Организатор е Община Панагюрище в партньорство с местни компании.

Програмата започва на 20 септември с концерти на Надежда Ковачева и Стойко Шопов, група "Молец" и група Deep Zone Project. "Състезателната програма започва с шоуто на отбора от Франция.

В събота, 21 септември, в музикалната програма ще участват Нонка Маслева, Веси Бонева и Светлин Къслев и Тони Димитрова, а след тях своя пиромюзикъл ще представи отборът на Германия.

В последн

С обявяването на Нобеловата награда за физиология или медицина днес в Стокхолм започва Нобеловата седмица, съобщи сайтът nobelprize.org.

Носителят или носителите на Нобеловата награда за физика ще бъдат огласени на 8 октомври, за химия  - на 9 октомври. На 10 октомври ще бъде присъдена Нобеловата награда за литература.  

В петък - 11 октомври в Осло ще бъде обявена Нобеловата награда за мир, а на 14 октомври в Стокхолм ще бъде обявена Нобеловата награда за икономика.  

По желание на Алфред Нобел (1833 - 1896) учредените от него награди са за най-важните открития в областта на физиката, химията, физиологията или медицината, за забележителни литературни постижения, за дейност в интерес на световния мир. 

Първата Нобелова награда е връчена в Сен Тропе през 1901 г. - пет години след смъртта на Алфред Нобел. Церемониите в Стокхолм и Осло,

Тази вечер е 14-ият фестивал за поп и рок музика „София“, в подкрепа на българската музика и общественозначими каузи, съобщават организаторите. Зала 1 на НДК е домакин на събитието, в навечерието на празника на столицата.

За призовите места тази година се състезават 14 нови песни. И този път селекционна комисия, съставена от утвърдени автори на музика, текст и аранжимент и представители на радиостанции, изпита „затруднение“ при избора на песните, посочват от екипа на фестивала.

Песента на публиката се избира от зрителите, слушателите и публиката. Тя може да бъде подкрепена с есемес на единен дарителски номер 17 777 с текст DMS BUDNI + съответния номер на песен (напр. DMS BUDNI 1, DMS BUDNI 2, DMS BUDNI 3 и т.н. до 14).  Средствата от приходите от гласуването с есемес са в полза на благотворителната кампания

Картина на британския художник Лорънс Стивън Лоури, изобразяваща улица в Мерипорт, графство Къмбрия, Великобритания, ще бъде предложена за продажба на аукцион през следващия месец, съобщи Би Би Си.

Очаква се творбата да достигне цена между 700 000 и 1 млн. британски лири.

Улицата в Мерипорт, рисувана от Лоури, все още изглежда по същия начин, каза представител на аукционната къща. 

Картината представлява масло върху платно и е рисувана през 1955 г. Сградата на улица "Сенхаус", която е изобразена от Лоури, става художествена галерия през 70-те години на миналия век. 

Камерният ансамбъл „Софийски солисти“ с диригент Константин Добройков и италианските пианисти Паоло Франчезе и Амели Сакаи-Иванова закриват на 13 ноември 14-ото издание на „Пиано екстраваганца”.

Днес  програмата и участниците бяха представени от основателя и артистичен директор на международния музикален фестивал Людмил Ангелов.

Клавирен рецитал на Алберт Мамриев ще има на откриването на 19 октомври.

На 23 октомври е дебютният концерт на младия български пианист Теодор Пазов, който учи в академията в Хамбург.

На 29 октомври Симеон Гошев представя по-малко познат репертоар, по думите на Людмил Ангелов.

На 31 октомври е участието на номинирания за „Грами“ и роден в Куба пиа

Като съпътстващо събитие музеят организира туристическа обиколка „Сградите разказват“ на 13 септември.

Тя дава още информация за включените в изложбата истории на обитателите на сградите и самите здания.

Оръжейничката на филма на Алек Болдуин "Ръжда" Хана Гутиерес-Рийд пледира "виновна" за носене на пистолет в заведение за продажба на алкохол при наличие на забрана за подобни действия, съобщи АП.

При сключено споразумение със съда  Гутиерес-Рийд може да получи присъда от 18-месечна пробация. В момента оръжейничката излежава 18-месечна присъда в щатски затвор в Ню Мексико за непредумишлено убийство. При стрелба по време на снимките загина операторката Халина Хъчинс. 

Няколко седмици преди началото на снимките на "Ръжда" Гутиерес-Рийд е влязла в бар в Санта Фе с огнестрелно оръжие. Според прокурора Кари Мориси тя се е снимала в тоалетната на заведението с пистолета в ръка. 

Адвокатът на оръжейничката каза, че при споразумение за признаване на вина тя може да бъде освободена предсрочно от затвора и да изтърпи пробация в Аризона без повдигане на допъ

Единадесетото издание на „180 градуса“ е с фокус върху експерименталните интердисциплинарни формати. Лабораторията за иновативно изкуство за първи път ще се проведе през октомври (4-11), съобщават организаторите.

По думите им фестивалът продължава да следва мисията си да показва експериментални подходи, които сплотяват и стимулират независимата сцена. 

Сред участниците са българският пианист Димитър Горчаков, участващ в множество международни проекти в областта на джаза, електронната и класическа музика, пърформанс артистката и поетеса Жаклин Вайхе (Германия), дигиталният артист Том Лейн (Великобритания/Германия), флейтистката Делфин Роше (Франция) и кураторката Виктория Драганова (България).

Освен традиционният конкурс за късометражни неми филми

Сливенският симфоничен оркестър завършва цикъла „Млада Европа“ с концерт на 22 ноември. Музикалното събитие ще се състои в зала "Сливен" и е последната изява на формацията за тази година.

Концертът ще е под палката на маестро Симон Павлов и с участието на тромпетиста Георги Грозев, съобщиха от Симфоничен оркестър - Сливен.

Програмата включва Сюита из балета "Дон Жуан" от Кристоф Глук, Концерт за тромпет и оркестър в ми-бемол мажор от Йохан Баптист Неруда и Симфония No. 45 във фа-диез минор "Прощална" от Хайдн.

Сцената на залата отново ще бъде завладяна от младежки дух, съчетан с високо изпълнителско майсторство и елегантно поднесена програма, посочват от оркестъра.

В началото на октомври Сливенският симфоничен оркестър започна своя 92-ри творчески сезон с бароков концерт Concerto grosso, в който поднесе на публиката шест музикални шедьовъра

Американският певец и автор на песни Шабузи запази челната си позиция в класацията Хот 100 на "Билборд" със сингъла A Bar Song (Tipsy), съобщи сайтът на изданието.

Запазвайки първенството си, изпълнителят отбелязва 13-а непоследователна седмица на върха в чарта.

A Bar Song (Tipsy) е най-дълго задържалото се парче начело в чарта през 2024 г.

При новата подредба Били Айлиш се е изкачила от шестото до второто място с Birds of a Feather, отбелязвайки най-високо си класиране от 2020 г. 

Третата позиция заемат Уикенд и Плейбой Карти със сингъла Timeless. С парчето Уикенд попада в Топ 10 на Хот 100 за 19-и път, а Плейбой Карти - за пети. 

Рапърът Пост Малоун, който миналата седмица беше на втора позиция, е отстъпил на четвъртото място със сингъла I Had Some Help, записан в съ

Силвия Кацарова бе отличена за цялостно творчество от Sanremo Music Awards. Сред лауреатите на наградата са Тото Кутуньо, Пол Янг, Gipsy Kings, Ал Бано, Сара Брайтман, Matia Bazar, Боб Синклер. Това бе една от изненадите в концерта „70 нюанса любов“, състоял на 4 ноември вечерта в изпълнената до краен предел зала 1 на НДК, . 

„Това са награди, които всяка година се провеждат на различни места по света и се излъчват в национален ефир“, разказа водещият Атанас Стоянов. „Това е огромна изненада. Нямам думи да изразя своята благодарност“, каза Силвия Кацарова. Статуетката й бе връчена от Паула Павлова–Ерилиен и от италианския певец с над 35-годишна актьорска и музикална кариера Франческо Гучини. 

Българската звезда б

Сборният пункт за начало на обиколката е пред централния вход на Музея на София, уточняват организаторите.

От екипа отбелязват, че на 17 септември екипът на изложбата отново ще гостува на Централните хали.

„Там ще бъде представена следващата инициатива на музея, свързана с изложбата „Истории зад фасадите“. Ще бъдат презентирани серия от видеа за социалните мрежи, на които част от наследниците разказват спомените си“, допълват от екипа на РИМ-София.

Както информирахме, изложбата „Истории зад фасадата“ показва истории на емблематични къщи в София. Тя се открива днес в Централните хали.

Сред личностите и сградите, за които експозицията разказва, са печатницата на Самуел Патак (1858-1930), собственик на фабрика за хартия, на инженер Георги Савов, баща на художничката Екатерина Савова (1901-1980).

Включени са също къщата на Павел Бончев, където Евгения Марс (1977-1945) се е срещала с Иван Вазов (1850-1921), и историята на фамилиите Хаджикоцеви и Хаджиласкови, съградили хотел, в който Кемал Ататюрк (1881-1938) е живял.

/ВСР

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Красимира Друмева представя свои творби в ретроспективна изложба
Астория е като криво огледало насочено към обществото ни
Йордан Камджалов: Коледният ни концерт е поклон към будители, формирали облика на културата и музиката на XX век
Силистренският театър ще зарадва най-малките си зрители с нова премиера
Белослава представя нов сингъл
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Авансцена
Антония Велева: Вярвам, че всеки може да се поучи за това как се обича България
Творчески отражения
Рядка картина на Караваджо ще бъде показана за първи път в Рим
Под прожектора
Димитър & Христо представят първия си албум с концерт
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.